انجام استرس تست

انجام استرس تست

انجام استرس تست

روش انجام استرس تست

روش انجام استرس تست: این تست را می‌توان در مراکز پزشکی یا مطب پزشک انجام داد. تکنسین مربوطه ۱۰ پَچ مسطح و چسبناک به نام الکترود را روی سینه‌ بیمار قرار می‌دهد. پچ‌ها به یک مانتیور نوار قلب متصل شده‌اند که در طول انجام تست، فعالیت الکتریکی قلب را پیگیری می‌کند.

از شما خواسته می‌شود که روی یک تردمیل راه رفته یا روی یک دوچرخه ثابت پدال بزنید. به تدریج یعنی حدوداً هر سه دقیقه یکبار از شما خواسته می‌شود که سریع‌تر و روی سطحی با شیب بیشتر راه بروید یا پدال بزنید. در طول انجام این حرکات، فشار خون و فعالیت قلب شما اندازه‌ گیری می‌شود. این تست تا جایی ادامه می‌یابد که یکی از این علائم بروز پیدا کنند:

  • به ضربان قلب تعیین شده برسید.
  • دچار درد سینه شده یا تغییر نگران کننده‌ای در فشار خونتان رخ دهد.
  • بیش از حد خسته شده یا علائمی مانند پادرد، مانع ادامه فعالیت شما شوند.

همچنین، به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بعد از تمرین، یا تا زمانی که ضربان قلبتان به حالت نرمال برگردد علائم حیاتی و نوار قلب شما کنترل خواهد شد. این تست در مجموع حدود ۶۰ دقیقه زمان می برد.

آمادگی انجام استرس تست

کفش‌ راحتی و لباس‌های مناسب ورزش بپوشید.‌ گاهی اوقات نیز به شما  لباس مناسب استرس اکو داده می‌شود. پزشک شما ممکن است توصیه هایی در خصوص خوردن و آشامیدن و داروهایی که مصرف می‌کنید داشته باشد. در صورت مصرف هر گونه دارو، از پزشک خود در رابطه با تداخل های دارویی سوال کنید، زیرا برخی داروها در نتیجه تست تأثیر می‌گذارند.هرگز بدون مشورت با پزشک مصرف هیچ دارویی را متوقف نکنید.

بازوبند فشار خون قرار گرفته روی بازو، هر پنج دقیقه یکبار باد می‌شود، که این باعث ایجاد احساس فشردگی در بازوها می‌شود. همچنین آماده‌سازی محل نصب الکترودها یا همان پچ‌های رسانا که روی سینه‌‌ قرار داده می‌شوند ممکن است باعث ایجاد احساس داغ شدن یا سوزش ملایم شود.گاهی اوقات، افراد علائم دیگری نیز مانند ناراحتی در سینه، سرگیجه، تپش قلب و تنگی نفس را در حین انجام تست تجربه می‌کنند، که همگی این علائم بلامانع و طبیعی می باشند.

پس از اکو‌‌ استرس، می‌توانید به فعالیت‌های عادی خود بازگردید. اگر آزمایش های شما حاوی رنگ رادیواکتیو بوده باشند، ممکن است پزشک از شما بخواهد مقدار زیادی مایعات بنوشید تا آن را از بدن خود خارج کنید. تا زمانی که رنگ در بدن شما وجود داشته باشد، انجام برخی از آزمایشات تصویربرداری ممنوع است. پزشک مربوطه در این زمینه شما را بیشتر راهنمایی می کند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *