دفیبریلاتور کاشتنی قلبی (ICD) چیست ؟

ICD دستگاهی به اندازه یک پیجر می باشد که ضربان قلب شما را کنترل می کند . این دستگاه مشابه ضربانساز جهت فرستادن پیام های الکتریکی به قلب دارای ضربان آهسته ،از باتریهایی استفاده می کند. همچنین می تواند به قلبی که ضربان نا منظم و بسیار سریعی دارد، شوک الکتریکی بدهد تا ضربان قلب طبیعی شود . دفیبریلاسیون قلبی راهی برای باز گرداندن ضربان سریع و غیرطبیعی یا نامنظم قلب به حالت طبیعی از طریق یک شوک الکتریکی می باشد .

این دستگاه چگونه کار می کند ؟

افرادیکه دچار مشکلات جدی آریتمی قلبی هستند و توسط پزشک کاندید تعبیه این دستگاه هستند، یک دفیبریلاتور در زیر پوست قفسه سینه مانند عکس روبه رو قرار داده شده و مستقیما از طریق یک سیم به قلب وصل می شود.
هنگامیکه ضربان قلب غیرطبیعی می شود، سیستم هوشمند این دستگاه آن را تشخیص می دهد و این دستگاه سعی می کند ضربان را به حالت طبیعی برگرداند.
در زمانهایی که ضربان قلب شما بسیار آهسته است بعنوان یک ضربان ساز عمل کرده و پیام های الکتریکی کوچکی را به قلب می فرستد و یا اینکه ضربان قلب شما نامنظم یا بسیار سریع است، شوکهای الکتریکی را جهت متوقف کردن ریتم غیرطبیعی قلبی می دهد. این دستگاه در تمام 24 ساعت شبانه روز کار می کند .

گزارش تصویری از همایش های برگزارشده

جهت دیدن تصاویر بر روی لینک های زیر کلیک فرمایید.

اهداف همایش زندگی با ICD

امروزه به بيماريهای قلبی از منظری تخصصی نگريسته مي شود، اين مسئله باعث شده است که بيماريها و نيازهای مردم ، مورد دقت نظر بيشتر و عميق تری واقع شوند. از سوی ديگر بعلت افزايش اينگونه بیماریها و عدم شناخت اولیه گاه نياز به آموزش و آشنایی کاربردی تر برای افراد جامعه احساس مي شود.

امید است این همایش موجب افزایش آگاهی و اصلاح فرهنگ زندگی با ICD  خصوصا سازگاری روانی با این دستگاه  مفید  واقع شده باشد.


دبیرخانه دائمی همایش زندگی با ICD
شرکت ایران بهداشت 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت ایران بهداشت می باشد.