تماس ما با اشیاء آلوده و بعد از آن مبتلا شدن به ویروس‌های آن، در اغلب موارد عامل انتشار ویروس به حساب نمی­‌آید. ترس و نگرانی ما بابت جذب ویروس کرونا از طریق سطوح آلوده باعث شده تا چندین ماه گذشته را صرف پاک‌­کردن مواد غذایی، بازنکردن بسته‌­ها و استرس ازبابت تماس با دکمه‌­های آسانسور نماییم.

اما خطر واقعی جذب کووید 19 از سطح یا شیء آلوده چیست؟

این سوال اخیراً ذهن مردم را درگیر کرده و پس از آنکه مرکز پیشگیری و کنترل بیماری در وبسایتش چند اصلاحیه انجام داد، این سردردگمی بیشتر شد. سایت­‌های رسانۀ اجتماعی و چند منبع خبری اعلام کردند که این آژانس هشدارهایش را کم کرده و دیگر نگرانی از بابت انتقال از سطح وجود ندارد.

C.D.C متعاقباً اخباری منتشر کرد مبنی برآنکه تماس غیرمستقیم با سطح آلوده- که کارشناسان آنرا ناقل بی‌­جان می­نامند- خطر بالقوه­ای برای جذب کووید 19 است.

این آژانس نوشت، «براساس تحقیقات آزمایشگاهی کووید 19 و اینکه ما آنرا مشابه امراض تنفسی می­دانیم، این احتمال وجود دارد که افراد ازطریق تماس با سطح یا شیء آلوده به ویروس و بعد لمس دهان، بینی یا احتمالاً چشم­هایشان، به کووید 19 مبتلا شوند.» اما این مورد نباید روش اصلی انتشار ویروس درنظرگرفته شود.

پس یعنی ما با لمس دستگیرۀ در، ابزارات مختلف و استفاده از ظرف خوراک­‌پزی می­توانیم ویروس کرونا را جذب کنیم؟

در تئوری، پاسخ این سوال مثبت است و به این دلیل است که اغلب باید دست­‌هایتان را بشویید و صورت خود را لمس نکنید. چند تحقیق دربارۀ آنفولانزا، ویروس سرماخوردگی، کروناویروس و میکروب­‌های دیگر نشان داده که امراض تنفسی از جمله کروناویروس­‌های جدید می­تواند از تماس با سطوح آلوده منتشر شوند، مخصوصاً در اماکنی مانند مراکز نگهداری روزانه از کودکان یا سالمندان، ادارات و بیمارستان­ها.

طبق گفتۀ اِرین برومیِگ، ایمونولوژیست و استاد بیولوژی دانشگاه ماساچوست، کالج دارتموث، «منظور این مرکز، تماس زیاد و متعدد با سطوحی مانند نرده و دستگیرۀ در، دکمه­‌های آسانسور بوده است که عامل اصلی سرایت در ایالات متحده به حساب نمی­‌آید. «اما هنوز هم نباید با سطح تماس داشته باشید. اگر فرد مبتلا در دست­هایش سرفه کند و با شما دست بدهد و شما چشم­‌هایتان را بمالید شما مبتلا می­شوید. اگر شما لیوان نوشیدنی آن فرد را از لبه بگیرید و بعد چشم­ها یا دهان­تان را بمالید باز هم امکان دارد مبتلا شوید.»

بعضی از قطرات کوچک ممکن است در مجاورت سطحی بریزد یا فردی قبل از آنکه دست­هایش را بشوید، ویروس را با لمس شیر آب یا در پیشخوان آشپزخانه پخش کند. مطالعات نشان می­دهد که ویروس کرونا می­تواند تا سه روز در سطوح پلاستیکی و فلزی باقی بماند اما همین که روی سطح فرود بیایند، ظرف چند ساعت بخش زندۀ ویروس شروع به تجزیه­‌شدن می­کند. یعنی بلافاصله بعد از عطسه­‌کردن، سرایت­‌پذیری قطرۀ کوچک روی سطح بسیار بالاست اما در چند روز بعد خیلی بالا نیست.

درادامه امکان دارد شما به سمت سطح آلوده بروید و آنرا لمس کنید، بخش زنده ویروس را به­‌قدرکافی در دستان خود بگیرید و بعد چشم­ها، بینی یا دهان­تان را لمس کنید. اگر همه چیز برای ویروس مهیا باشد، آن وقت بیمار خواهید شد.

 

منبع

www.nytimes.com