با نام شفا دهنده قلب­ها

 

قلب از جمله نمادهایی است که با دیدن آن به یاد سلامت، زندگی و علاقه می­افتیم.

قلب، نه تنها عضوی حیاتی، که از مؤثرترین نشانه­ های وجودی حیات است و تفاوت تپش، یا از کار افتادن آن، می­تواند به بودن یا نبودن عزیزی منجر شود.

با هدف نشان دادن اهمیت بیماری­ های قلبی در سراسر جهان و ایجاد حساسیت در جامعه جهانی در مورد تعداد بالای مرگ­ و میر افراد بر اثر آسیب­های ناشی از بیماری­های قلبی و عروقی، 29سپتامبر به همت بنیاد جهانی قلب و سازمان بهداشت جهانی، به ­عنوان روز جهانی قلب نامگذاری شد.

میزان هزینه و آسیب­ های ناشی از بیمارهای قلبی و عروقی آنچنان است، که ضرورت اصلاح و بازبینی اساسی در سبک زندگی و نگاهی نو به شیوه­ های زیستن را برای همگان به یک ضرورت تبدیل کرده است.

در سال 2021 به دلیل ادامه همه­ گیری ویروس کرونا و وجود محدودیت­ های فراوان برای انسان­ها در زمینه فعالیت­ های اجتماعی و جسمی، زمینه ابتلا به بیماری­ های قلبی و عروقی گسترش یافته است. کم تحرکی، رژیم نامناسب غذایی،استرس محیط کار و خانواده از یک سو و عواقب ناشی از خانه­ نشینی و فاصله­ گذاری اجتماعی و همچنین فشارهای احساسی و روحی ناشی از کرونا از سوی دیگر، زمینه مساعد را برای ابتلای افراد به بیماری­ های قلبی فراهم کرده است.

از این رو، متخصصان و پزشکان توصیه می­ کنند تا ضمن توجه به فعالیت­ های سالم ورزشی و رژیم غذایی، به موضوع ارتباط با خانواده و دوستان نیز توجه ویژه­ ای شود. با این هدف، شعار امسالِ روز جهانی قلب را، «Use♥To Connect» برگزیده­ اند، تا علاوه بر پرداختن به اهمیت قلب از رویکرد جسمی، به نقش احساسات در تأمین سلامت روانی و جسمی جامعه نیز اشاره داشته باشند.

خانواده بزرگ شرکت ایران بهداشت نیز، با بیش از 6 دهه فعالیت، به­ عنوان قدیمی­ترین شرکت تجهیزات پزشکی کشور، در راستای مسئولیت، اهداف و وظایف خود، ضمن تبریک این روز و آرزوی تندرستی و سلامت برای همگان به ویژه هموطنان عزیز، به نوبه خود، برای ادای وظیفه به­ ویژه در حوزه تخصصی قلب، همه توان و کوشش سازمانی­ اش را، ورای نگاه تجاری و اقتصادی به کار بسته و معتقد است که جان تک­ تک انسان­ها فارغ از جنسیت، نژاد و ملیت، ارزشی فراتر از هر تجارت و صنعتی دارد و برای این هدف از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود.

به امید روزی که شاهد تندرستی، سلامت و شادکامی همه اعضای جامعه بشری به ویژه فردفرد هموطنانمان باشیم.

 

ایران بهداشت