ثابت شده است که پالس اکسی‌متر به هنگام تشخیص بسیاری از بیماری‌ها، شامل نظارت بر مسائل جدی پزشکی سودمند باشد. پالس اکسی‌متراکسی‌متر به کاربر امکان می‌دهد تا قادر باشد سطوح اشباعی اکسیژن را در جریان خون سرخرگی بدن تشخیص دهد. به این دلیل، این وسیله در موقعیت‌های بسیاری استفاده می‌شود که نیاز به نظارت آسان بدن بیمار است.

مزایای بسیاری به هنگام دسترسی به شرکت‌های آزمایش پالس اکسی‌متری به طور شبانه برای نظارت خودتان وجود دارد. این روش، در وهله‌ی اول، روشی غیرقابل باور و آسان‌شده برای آنالیز شرایط فرد در موقعیتی اضطراری است. این روش آزمایش بیشتر اوقات به عنوان روشی برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا بیمار نیازمند این است که متصل به دستگاه ونتیلاتور باشد یا سطوح اشباعی اکسیژن‌شان برای مدتی تحت نظارت باشد که در آن مدت آزمایش پالس اکسی‌متری به طور شبانه کامل و دقیق است، شناخته می‌شود. روش آزمایشی برای تصمیم‌گیری راجع‌به اینکه آیا سطوح اکسیژن در جریان خون در مورد یک حالت اضطراری نرمال هست، معجزه‌آسا و بسیار خوب است بنابراین اندازه‌گیری‌های مناسب مستقیما می‌تواند انجام شود. پالس اکسی‌متری در تشخیص و ارزیابی بیماری‌هایی مثل بیماری‌های قلبی، اختلال مزمن انسداد ریوی و وقفه‌ی تنفسی هنگام خواب مورد استفاده قرار گرفته است.

برخلاف دیگر روش‌های آزمایشی بسیار که نیازمند استفاده از سوزن، تزریق درون‌سیاهرگی و جراحی هستند، آزمایش پالس اکسی‌متری نیازمند هیچ‌کدام از این موارد نیست. به همین دلیل، یک فرآیند آزمایشی است که به تعداد مورد نیاز می‌تواند تکرار شود. همچنین افرادی که ترس از سوزن دارند نباید در مورد هیچ‌کدام از اینها نگران باشند.

برخلاف بسیاری از روش‌های دیگر، آزمایش پالس اکسی‌متری امکان نظارت مداوم را در مورد علایم حیاتی در حین عمل‌های جراحی و به هنگام انجام مطالعات پژوهشی فراهم می‌کند.

سخت‌افزار مورد نیاز برای آزمایش پالس اکسی‌متری با قیمت های مناسب موجود می باشد و هیچ کار حفاظتی و نگهداری از این وسیله‌ی اندازه‌گیری ابتدایی مورد نیاز نیست. هیچ قرارداد خدمات یا استفاده از موارد قابل مصرف پیچیده مثل مواد مراقبتی کاتتر[1]، لوازم جراحی، بیهوشی، سرنگ و غیره وجود ندارد.

منبع:

https://fastoximetry.com/blogs/blogs/class-natoque-turpis-malesuada-feugiat-leo-mauris-parturient3

[1] catheter