با سرعت گرفتن روند تزریق واکسن کرونا در کشور، ضرورت ساماندهی و مدیریت اطلاعات کسانی که واکسن های خود را دریافت کرده اند در اولویت های دستگاه سلامت کشور قرار گرفته است. از این رو، وزارت بهداشت با راه اندازی سامانه­ای اقدام به صدور کارت واکسن دیجیتال برای افراد بویژه برای کسانی که قصد سفرهای خارجی را دارند، نموده است.

کلیه افرادی که واکسن خود را تزریق کرده اند، با مراجعه به سامانه  vcr.salamat.gov.ir/fa می توانند ضمن ورود اطلاعات هویتی خود، نسبت به دریافت کارت واکسن دیجیتال خود اقدام نمایند. در صورت نیاز می توانید کارت واکسن خود را به صورت دوزیانه دریافت کنید که این کارت واکسن دیجیتال جهت خروج از کشور در ایران و کشورهای مبدا اعتبار دارد. برای دریافت کارت واکسن پس از تزریق واکسن حداکثر 24 ساعت زمان نیاز است.

در ضمن کارت واکسن دیجیتال کاملا رایگان است و هیچگونه هزینه ای برای دریافت این کارت نیاز نیست. لازم به توجه است اطلاعات مورد نیاز برای دریافت کارت واکسن، شامل اطلاعات شخصی یعنی نام و نام خانوادگی، (شماره گذرنامه در صورت نیاز به دوزبانه بودن)، کد ملی و شماره موبایل (ثبت شده به نام متقاضی) است.