کاردیومیوپاتی اتساعی (DCM)

DCM

کاردیومیوپاتی اتساعی (DCM)

کاردیومیوپاتی اتساعی (DCM)

قلب شما، عضله‌ای است که خون را در سراسر بدن به گردش در می‌آورد. قلب از چهار حفره تشکیل شده است. حفرات بالایی دهلیز و حفرات پایینی، بطن نام دارند. کاردیومیوپاتی اتساعی یا DCM، بیماری عضله‌ی قلب است.

در صورت ابتلا به DCM ، سمت چپ  قلب شما بزرگ می‌شود و باعث نازک و کشیده شدن عضله می‌گردد. به همین دلیل قلب نمی‌تواند به مقدار کافی خون را در بدن پمپ کند. این وضعیت اغلب ژنیتیکی است و امکان به ارث رسیدن آن وجود دارد. بنابراین، اگر یکی از والدین شما ژن مختل را داشته باشد، احتمال وجود آن ژن در شما، ۵۰ درصد است.

DCM حدود یک نفر از هر ۲۵۰ نفر در انگلستان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در اکثر موارد، DCM به کندی ایجاد می‌شود، بنابراین هنگام ایجاد علائم، قلب شدیداً آسیب دیده است. DCM منجر به تجمع مایعات در بدن می‌شود. این مایعات معمولاً در مچ‌پا و شکم جمع می‌گردد . برخی افراد نیز دچار تنگی‌نفس می‌شوند.

DCM به شیوه‌های مختلفی افراد را درگیر می‌کند، و با گذشت زمان بدتر می‌شود. در صورت عدم درمان مناسب، خطر ایجاد ریتم‌های قلبی تهدیدکننده‌های حیات و ایست قلب ناگهانی افزایش می‌یابد.

با این وجود، بیماری همیشه تا این حد شدید نیست. مریم متوجه شد که می‌تواند بیماری خود را بااستفاده از داروها مدیریت کند، و در حال حاضر از زندگی با کیفیتی لذت می‌برد. برخی افراد برای حفظ ضربان‌قلب طبیعی، به درمان‌های بیشتری، نظیر ضربان‌ساز یا ICD نیاز دارند.

اشتراک گذاری پست

1 دیدگاه

  • علیپور پاسخ

    ممنون از شما . واقعا همونی بود که می خواستم،کامل و بدون نقص

    آذر ۱۱, ۱۳۹۸ در ۳:۰۰ ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *