کاردیومیوپاتی هایپرتروفیک (HCM)

HCM

کاردیومیوپاتی هایپرتروفیک (HCM)

کاردیومیوپاتی هایپرتروفیک (HCM)

قلب عضله‌ای است که خون را به سراسر بدن پمپ می‌کند. قلب چهار حفره دارد. حفرات بالایی دهلیز و حفرات پایین، بطن نام دارند. در کاردیومیوپاتی هایپرتروفیک یا HCM، عضله‌ی قلب بیش از اندازه ضخیم می‌شود. در یک قلب طبیعی، سلول‌های عضله‌ی صاف، مانند دسته‌ای از ورقه‌های کاغذ منظم هستند، اما در HCM، سلول‌ها به هم‌ریخته هستند، و مانند دسته‌ای کاغذ پاره و مچاله شده قرار گرفته‌اند.

این موضوع، در قلب اسکار[۱]ایجاد می‌کند و آن را سفت می‌کند، بنابراین پمپ کردن خون در بدن سخت‌تر می‌شود.

حدود یک نفر از ۵۰۰ نفر در انگلستان دچار HCM هستند. HCM وضعیتی ژنتیکی است و امکان توارث آن وجود دارد. بنابراین،اگر والدین شما ژن مسئول را داشته باشند، به احتمال ۵۰% درصد، شما نیز آن ژن را دارید.

تحقیقات اخیر ما باعث شده تا افراد بیشتری به بررسی ژنتیکی دسترسی داشته باشند تا درمان مورد نیاز را دریافت کنند. HCM لزوماً علامت ندارد، اما بیماری کسی مثل مریم، با تنگی نفس و احساس سبکی سر، تشخیص داده شد. برای مقابله با علائم روش‌هایی وجود دارد.

امکان ایجاد علائم جدی‌تر، مانند بیهوشی، درد قفسه‌ی سینه، تپش قلب، ریتم قلبی غیرطبیعی و خستگی نیز وجود دارد. اکثر این علائم قابل مدیریت هستند. با مدیریت دارویی علائم، اکثر افراد دچار HCM می‌توانند زندگی نسبتاً طبیعی داشته باشند. برخی افراد ممکن است برای حفظ ضربان قلب طبیعی، به درمان‌های بیشتری مانند ضربان‌ساز یا ICD نیاز داشته باشند.[۱] جای زخم

منبع: British Heat Fundation

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *