نصب و آماده سازی هولتر

هولتر نوار قلب

نصب و آماده سازی هولتر

نصب و آماده سازی هولتر نوار قلب

ابتدا الکترودهای این دستگاه را به ژل آغشته می‌کنند. سپس آن ها را به پوست قفسه سینه می‌چسبانند. فعالیت قلب شما توسط الکترودها به سیم و از آن به هولتر منتقل می‌شود. جایی که فعالیت قلبی ضبط و ذخیره می‌شود. باید در طول تست دستگاه را نزدیک خود نگه‌دارید، تا اختلالی به هنگام ضبط ضربان قلب بوجود نیاید. برای این منظور می‌توانید الکترودها و سیم ها را زیر لباس خود پنهان کنید و هولتر را درون کیف کوچکی گذاشته و به گردن آویزان کنید یا مانند موبایل بر روی کمر نصب کنید. پزشک نحوه اتصال الکترودها به قفسه سینه را به شما آموزش می‌دهد، تا اگر در طول تست الکترودها شل شد و یا افتاد، بتوانید مجدداً آن‌ها را نصب کنید. شما می توانید و دستگاه ضبط کننده را روی کمربند ببنید و یا آن را به بند لباس بچسبانید.

هولتر نوار قلب در صورت خیس شدن آسیب خواهد دید. بنابراین، در تمام مدتی که آن را پوشیده اید حمام نکنید و به استخر نروید. اگر هولتر قلب بی سیم داشته باشید، به شما نشان داده خواهد شد که چگونه سنسورها و مانیتور را قطع و وصل کنید و از این رو می توانید پس از جداسازی حمام کرده یا دوش بگیرید. انواع جدیدتر این دستگاه، ضد آب بوده و فرد امکان استحمام را نیز دارد. ولی در بیشتر نمونه‌ ها دستگاه نباید خیس شود. قبل از تست هولتر قلب، از هیچگونه کرم یا لوسیون استفاده نکنید. همچنین باید موهای ناحیه قفسه سینه حذف شود، چرا که ممکن است چسباندن الکترودها را مختل کند.

نباید ها

امواج الکتریکی و مغناطیسی ممکن است روی عملکرد هولتر تأثیرگذار باشد، بنابراین از مناطقی که میدان مغناطیسی دارند، دوری‌کنید. در مدتی که از هولتر نوار قلب استفاده می کنید از آهنربا، ماکروویو، پتوهای الکتریکی و ریش تراش ها و مسواک های الکتریکی استفاده نکنید زیرا این وسایل میتوانند با سیگنالی که توسط الکترودهای مانیتور هولتر گرفته می شود، تداخل ایجاد کنند. به همین دلیل لازم است تلفن همراه و پخش کننده موسیقی همراهتان را نیز حداقل شش اینچ یعنی حدود ۱۵ سانتی متر دورتر از مانیتور هولتر قرار دهید.

این تست کاملاً بی‌درد است و هیچ آسیبی به شما نمی‌رساند.گاهی ممکن است پوست برخی افراد نسبت به چسب الکترود حساسیت خفیفی نشان دهد. لذا بهتر است که ابتدا از نداشتن آلرژی به آن اطمینان حاصل کنید. این تست به شما می‌گوید که لازم است درمان با همان دارو ادامه یابد و یا دوز آن تغییر کند. هولتر قلب بهترین تشخیص برای ضربان نامنظم، بدون درد و ناشناخته قلب است. درصورت بروز هرگونه اشتباه، این تست مجدداً انجام میگیرد.

همچنین ممکن است با این تست، تشخیص بیماری شما، همچنان نامشخص باقی‌بماند که در آن صورت براساس نوع و شدت علائم، ممکن است تست‌های دیگری درخواست شود.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *